FW-40-05-G-D-288-141
Part Number:
FW-40-05-G-D-288-141
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.429" (10.900mm)
Length - Post (Mating) :
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height :
0.288" (7.315mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)