TW-30-08-L-D-560-156
Part Number:
TW-30-08-L-D-560-156
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height :
0.560" (14.224mm)
Length - Tail :
0.156" (3.962mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)