HDWM-25-61-L-D-804
Part Number:
HDWM-25-61-L-D-804
Description:
.050" X .100" FLEX STACK, HIGH-T
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.050" (26.670mm)
Length - Post (Mating) :
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height :
0.804" (20.422mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
50
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)