FW-20-05-G-D-372-135-A
Part Number:
FW-20-05-G-D-372-135-A
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.507" (12.878mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.372" (9.449mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)