DW-19-09-L-T-210
Part Number:
DW-19-09-L-T-210
Description:
CONN BRD STACK .100" 57POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height :
0.210" (5.334mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
57
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)