TW-44-12-G-D-654-138
Part Number:
TW-44-12-G-D-654-138
Description:
CONN BRD STACK 2.00 88POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.318" (8.077mm)
Length - Stack Height :
0.654" (16.600mm)
Length - Tail :
0.138" (3.500mm)
Number of Positions :
88
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)