TW-30-07-S-D-350-SM-A
Part Number:
TW-30-07-S-D-350-SM-A
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.401" (10.185mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)