TW-16-12-S-D-699-276
Part Number:
TW-16-12-S-D-699-276
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.699" (17.755mm)
Length - Tail :
0.276" (7.010mm)
Number of Positions :
32
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)