TW-32-03-S-Q-250-090
Part Number:
TW-32-03-S-Q-250-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 128POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
128
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)