TW-19-07-L-6-480-110
Part Number:
TW-19-07-L-6-480-110
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height :
0.480" (12.192mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
114
Number of Rows :
6
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)