TW-30-07-L-D-506-SM-A
Part Number:
TW-30-07-L-D-506-SM-A
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height :
0.506" (12.852mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)