FW-28-02-G-D-211-125
Part Number:
FW-28-02-G-D-211-125
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.411" (10.439mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.211" (5.359mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
56
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)