TW-32-06-G-D-360-188
Part Number:
TW-32-06-G-D-360-188
Description:
CONN BRD STACK 2.00 64POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.360" (9.144mm)
Length - Tail :
0.188" (4.775mm)
Number of Positions :
64
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)