TW-30-03-SM-D-223-156
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-30-03-SM-D-223-156
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 60POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height :
0.223" (5.664mm)
Length - Tail :
0.156" (3.962mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
60
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)