TW-25-07-G-D-430-181
Part Number:
TW-25-07-G-D-430-181
Description:
CONN BRD STACK 2.00 50POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.181" (4.600mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)