TW-20-03-G-Q-285-101
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-20-03-G-Q-285-101
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 80POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.149" (3.785mm)
Length - Stack Height :
0.285" (7.239mm)
Length - Tail :
0.101" (2.565mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
80
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)