59202-F38-11-141
Part Number:
59202-F38-11-141
Description:
CONN HDR 22P 0.079" STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.685" (17.400mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.300mm)
Length - Stack Height :
0.555" (14.100mm)
Number of Positions :
22
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Obsolete
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)