TW-48-03-L-5-215-145
Part Number:
TW-48-03-L-5-215-145
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Length - Tail :
0.145" (3.683mm)
Number of Positions :
240
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)