TW-40-12-G-D-125-340
Part Number:
TW-40-12-G-D-125-340
Description:
CONN BRD STACK 2.00 80POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.645" (16.383mm)
Length - Stack Height :
0.125" (3.175mm)
Length - Tail :
0.340" (8.636mm)
Number of Positions :
80
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)