TW-34-03-G-6-250-142
Part Number:
TW-34-03-G-6-250-142
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.142" (3.600mm)
Number of Positions :
204
Number of Rows :
6
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)