YTW-36-02-S-5-160-080
Part Number:
YTW-36-02-S-5-160-080
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.378" (9.600mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.500mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Number of Positions :
180
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)