TW-35-07-S-Q-450-120
Part Number:
TW-35-07-S-Q-450-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 140POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.182" (4.623mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
140
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)