TW-50-06-L-6-405-105
Part Number:
TW-50-06-L-6-405-105
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.163" (4.140mm)
Length - Stack Height :
0.405" (10.287mm)
Length - Tail :
0.105" (2.667mm)
Number of Positions :
300
Number of Rows :
6
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)