YTW-50-07-G-5-500-115
Part Number:
YTW-50-07-G-5-500-115
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.136" (3.454mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.115" (2.921mm)
Number of Positions :
250
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)