YTW-50-10-S-Q-345-115
Part Number:
YTW-50-10-S-Q-345-115
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.614" (15.600mm)
Length - Post (Mating) :
0.154" (3.912mm)
Length - Stack Height :
0.345" (8.763mm)
Length - Tail :
0.115" (2.921mm)
Number of Positions :
200
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)