TW-31-06-G-Q-455-109
Part Number:
TW-31-06-G-Q-455-109
Description:
CONN BRD STACK 2.00 124POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height :
0.455" (11.557mm)
Length - Tail :
0.109" (2.769mm)
Number of Positions :
124
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)