YTW-32-06-L-5-433-120
Part Number:
YTW-32-06-L-5-433-120
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.100mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.050mm)
Length - Stack Height :
0.433" (11.000mm)
Length - Tail :
0.120" (3.050mm)
Number of Positions :
160
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)