TW-33-05-L-5-220-230
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-33-05-L-5-220-230
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.144" (3.658mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Length - Tail :
0.230" (5.842mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
165
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)