DW-02-09-T-S-216
Part Number:
DW-02-09-T-S-216
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.404" (10.262mm)
Length - Stack Height :
0.216" (5.486mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)