DW-03-13-T-S-212
Part Number:
DW-03-13-T-S-212
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.908" (23.063mm)
Length - Stack Height :
0.212" (5.385mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)