DW-01-07-G-D-200-LL-002
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DW-01-07-G-D-200-LL-002
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
2
Pitch :
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)