DW-01-08-F-S-280
Part Number:
DW-01-08-F-S-280
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.280" (7.112mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)