TW-23-04-S-T-300-100
Part Number:
TW-23-04-S-T-300-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 69POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
69
Number of Rows :
3
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)