TW-50-08-L-D-567-117
Part Number:
TW-50-08-L-D-567-117
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.147" (3.734mm)
Length - Stack Height :
0.567" (14.400mm)
Length - Tail :
0.117" (2.972mm)
Number of Positions :
100
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)