TW-50-08-G-D-406-125
Part Number:
TW-50-08-G-D-406-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 100POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height :
0.406" (10.300mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Number of Positions :
100
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)