TW-33-07-G-Q-500-090
Part Number:
TW-33-07-G-Q-500-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 132POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
132
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)