DW-07-09-L-D-297
Part Number:
DW-07-09-L-D-297
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.323" (8.204mm)
Length - Stack Height :
0.297" (7.544mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)