DW-03-11-T-S-787
Part Number:
DW-03-11-T-S-787
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.033" (0.838mm)
Length - Stack Height :
0.787" (20.000mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)