DW-06-10-T-D-286
Part Number:
DW-06-10-T-D-286
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.434" (11.024mm)
Length - Stack Height :
0.286" (7.264mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)