DW-05-09-F-D-566
Part Number:
DW-05-09-F-D-566
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.054" (1.372mm)
Length - Stack Height :
0.566" (14.376mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)