DW-10-13-F-S-982
Part Number:
DW-10-13-F-S-982
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.982" (24.943mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)