DW-09-09-F-D-201
Part Number:
DW-09-09-F-D-201
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.419" (10.643mm)
Length - Stack Height :
0.201" (5.105mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)