DW-12-12-F-D-678
Part Number:
DW-12-12-F-D-678
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.242" (6.147mm)
Length - Stack Height :
0.678" (17.221mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)