DW-10-10-F-S-204
Part Number:
DW-10-10-F-S-204
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.516" (13.106mm)
Length - Stack Height :
0.204" (5.182mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)