DW-10-20-S-S-502-LL-010
Part Number:
DW-10-20-S-S-502-LL-010
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.518" (13.157mm)
Length - Stack Height :
0.502" (12.751mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)