DW-04-14-F-D-275
Part Number:
DW-04-14-F-D-275
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
1.045" (26.543mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)