DW-10-12-F-D-693
Part Number:
DW-10-12-F-D-693
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.227" (5.766mm)
Length - Stack Height :
0.693" (17.602mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)