DW-13-12-F-D-533
Part Number:
DW-13-12-F-D-533
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.387" (9.830mm)
Length - Stack Height :
0.533" (13.538mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)