DW-10-19-F-D-964
Part Number:
DW-10-19-F-D-964
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.256" (6.502mm)
Length - Stack Height :
0.964" (24.486mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)