DW-18-08-F-D-394
Part Number:
DW-18-08-F-D-394
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.026" (0.660mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
36
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)